Úlohou imunitného systému je chrániť organizmus pred bežnými vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami, plesňami aj nádorovými ochoreniami. Tento komplexný súbor mechanizmov však pre svoje správne fungovanie potrebuje, aby sme sa oň dostatočne starali. Ako na to?

Doprajte si pohyb a spánok

Na fungovanie imunitného systému vplýva dostatok odpočinku. Spánok je čas, kedy sa celý organizmus regeneruje a naberá silu na ďalší deň. Vplýva tiež na správne fungovanie imunitného systému. Jeho dlhodobý nedostatok môže mať za následok práve zníženie imunity.

Imunitný systém potrebuje pre svoju činnosť dobrú cirkuláciu krvi, preto je dôležitý každodenný pohyb. Ak máte sedavé zamestnanie, činnosť kardiovaskulárneho systému a okysličenie krvi zlepšíte jednoducho. Postačí 30 – 60 minút aktívneho pohybu denne.

Nezabúdajte na zdravé stravovanie

V modernej dobe plnej instantných riešení je naša strava ochudobnená o množstvo živín. Ich nedostatok sa často prejavuje zvýšenou náchylnosťou na ochorenia. Váš jedálny lístok by ste preto mali obohatiť o ovocie a zeleninu, celozrnné výrobky a ryby. Významnými zdrojmi živín sú tiež hliva ustricová a cesnak. Nezabúdajte na probiotiká, ktoré zlepšia vašu črevnú flóru, čím prispievajú k budovaniu imunity. V neposlednom rade je veľkým prínosom pre imunitu Matcha čaj.

Vyskúšajte Matcha čaj

Hľadáte „vitamínovú bombu“, ktorá podporí vašu imunitu? Matcha čaj sa získava pomletím mladých zelených lístkov čaju a obsahuje vysoký podiel vitamínov A, B, C a E. Nájdete v ňom tiež vitamín K a dôležité minerály — železo, vápnik, zinok, sodík a draslík. Pred ochoreniami pomáha chrániť aj vďaka vysokému podielu antioxidantov.

Tento komplex živím tiež podporuje správnu činnosti srdca, prúdenie krvi a okysličenie organizmu, ktoré je dôležité na fungovanie všetkých prirodzených ozdravných procesov. Aj týmto spôsobom zvyšuje Matcha tea obranyschopnosť organizmu.

To stále nie je všetko. Matcha čaj obsahuje chlorofyl, ktorý pomáha odplaviť z tela nahromadené toxíny a ťažké kovy. Odľahčí tak vaše obličky, črevá a pečeň. Keďže nahromadené toxíny oslabujú imunitu, pomáha tým jej posilneniu.

Imitný systém a psychika

Na imunitný systém vplýva tiež naša psychika. Je známe, že dlhodobé pôsobenie stresu vedie k rôznym fyzickým a psychickým ochoreniam. Aj tu vám pomôže Matcha čaj. Obsiahnutá aminokyselina L-theanín prispieva k zlepšeniu nálady, pomáha relaxovať a odbúravať stres. Je prínosom tiež pri problémoch so spánkom a prinesie vám dostatok energie na celý deň.