Siahame po patentoch a riešeniach, vďaka ktorým môžete získať aj niekoľko centimetrov voľného priestoru pre pohodlie. Hodnotnými trikmi vytvárame aj dojem, že interiér je väčší, ako v skutočnosti je. Počíta sa s efektom!

Nielen malé rozmery zariadení, ale aj ich forma a šikovné umiestnenie výrazne zvyšujú komfort interiéru. Umývadlo a vaňa Ravak sú navrhnuté tak, aby šetrili viac miesta. Pri takýchto tvaroch je možné nad užšiu časť vane umiestniť umývadlo určené na nohy. Dvojpodlažná dispozícia neruší kúpanie.

Sila v jednoduchosti

Nemáte kam namontovať vešiaky na uteráky a župany? Dvierka majú pomerne veľký úložný priestor a háčiky nie je potrebné priskrutkovať ku krídlu. Stačí ho zavesiť na jeho horný okraj a … nemusíte volať špecialistu.

Čo zavesiť

Závesné kovové alebo plastové police a košíky sú ďalším užitočným patentom na doplnky či kozmetiku. Poličky umiestnite na zábradlie, sušiak, sprchovú tyč, sprchovací kút.

Kúzlo zrkadiel

Veľké panely nalepené na stenu vždy urobia zázraky. Môžete ich použiť aj na vchodové alebo posuvné dvere do šatníka. Len sa uistite, že zrkadlá odrážajú usporiadaný priestor, nie znásobujú neporiadok.

Ako v kúpeľoch

Urobte z rohu steny, ktorý kazí aranžmán, výhodu. Vyrobte si do nej vstavanú policu alebo vstavané skrine. Kúpeľňa na fotke nižšie je dôkaz, že okrem praktického problému môžete dosiahnuť aj zaujímavý efekt. Pridajte elegantnú policu do vane a užite si pohodlie. Kto povedal, že v malej kúpeľni je to nemožné?

Efektívne triky

Vďaka nim nebudú členov domácnosti obťažovať klaustrofobické pocity. Ako dominantná farba poslúži svetlá, ideálna je biela. vzory? Používajte ich čo najmenej. Nainštalujte zavesené spotrebiče a nábytok (plocha sa okamžite „zväčší“). Prebytočné drobnosti a kozmetika musia byť skryté, neporiadok vizuálne zužuje miestnosť. Myslieť môžete aj na dvere z matného skla, ktoré presvetlia kúpeľňu. Posúvanie je zasa spôsob, ako ušetriť miesto.

V jednej rovine s podlahou

Sprchová vanička v jednej rovine s podlahou vytvára ilúziu, že interiér je o niečo väčší, než v skutočnosti je. V ponuke výrobcov sú biele, farebné a imitujúce podlahové vaničky.