Predtým, ako sa pustíte do zariaďovania komfortnej izby, zastavte sa na chvíľu podľa zásady: „pozorovanie a konzultácie“. Zistite, čo sa vášmu dieťaťu páči a čo nie. Aké sú jeho zvyky, temperament, záľuby? A ako trávi väčšinu času doma?

Myslite aj na budúcnosť. Za pár rokov bude moja dcéra potešená posteľou v štýle Barbie a môj syn – v tvare auta? Zvážte radšej neutrálny nábytok. Zahrňte do dizajnu vášne potomkov, nebojte sa športových akcentov: nástenný rebrík alebo horolezecké lano. Až potom dajte svojmu dieťaťu svoje návrhy. Dohodnite si podrobnosti.

Čo pre najmenších

Ak má vaša ratolesť rada tajné záhrady, lesné zvieratká, handru alebo drevené hračky … retro izba bude pre ňu ako stvorená! S tapetami môžete začať zariaďovať interiér. A potom pridajte ďalšie prvky – nábytok, posteľnú bielizeň, lampy, girlandy – vo farbách prevzatých zo steny a „starom štýle“.

V jednom farebnom tóne

Farebnou osou dekoru je polica, posteľ, lampa a záves na koľajnicovom profile s formami, aj keď sú v rôznych odtieňoch. Pre dodanie energie boli pridané limetkové a oranžové akcenty.

Nové možnosti

Nábytok s doplnkovými funkciami prinesie dieťaťu viac radosti. Príklad? Posteľ má rám domčeka, ktorý možno použiť ako baldachýn, a zásuvku, ktorú možno ľahko premeniť na druhé miesto na spanie.

Rozprávky pre chlapov

Keď už syna nezaujímajú plyšové zvieratká a začnú ho fascinovať superhrdinovia a počítačové hry, je to znamenie, že je čas zmeniť izbu. Hľadáte nový nábytok? Zvážte vybavenie pre „dospelákov“, napr. s písacím stolom a posteľou so zásuvkou na lôžkoviny.

Väčšie dieťa potrebuje viac úložného priestoru ako batoľa. Aby nábytok opticky nepreťažoval, je lepšie voliť svetlé, s pootvorenými policami, bez viditeľných úchytiek. Skúškou prejde aj pojazdný kontajner – slúžiaci ako odkladací box, príručný stolík, doplnková skrinka pri písacom stole.